Ürün Hakkında

Kalıp bağlantılarında kullanılan Tie-Rod elemanları sökümü sonrası ortaya çıkan deperde veya kolon üzerindeki delikleri sızdırmaz olarak kapatarak su, nem, alev vs. gibi olumsuz sızmaların önüne geçerek rahat ve kesin bir çözüm sunar.

  • Normal uygulamalarda plastik kılıf kullanılmaktadır fakat kalıp sökümünden sonra geriye kalan plastik koruyucu kılıf betonla tam olarak bir yapışma sağlayamaz, hava sıcaklıkları değişimi ile boyut değiştirir ve taraflar arasında herhangi bir geçirimsizlikten bahsedilemez.
  • Fiber beton koruyucu kılıf ve beton konik delik tapaları ana beton ile mükemmel derecede bir kaynaşma sağlayarak sızdırmaz bir yapı alır, aynı zamanda beton konik tapalar kullanılarak fiber koruyucu kılıfın içerisinde kaptılır, böylelikle tam bir sızdırmaz kapatma işlemi yapılmış olur.
  • Beton kalıp delik tapaları kimyasallara maruz kalma sınıflarının gereksinimlerini karşılar. Bu özellikler bakımından, bağımsız üniversiteler ve test enstitüleri tarafından test edilerek onaylanmıştır.
  • İçme suyu deposu uygulamaları için özel olarak sertifikalandırılmıştır.
  • Homojen bağdaşma ile fiber beton paspayları ve beton arasında hiçbir film tabakası geçirimli bölge yoktur, su altı yapılarında ve aşırı nemli bölgelerde mutlak tercih edilmelidir.
  • DIN 4102 – A1 sınıfı (yanıcı olmayan) maksimum gereksinimlere göre yangına dayanıklıdır.

Teknik Detaylar

Ürün Broşürü

Ürün Broşürünü İndirmek İçin Tıklayınız

Ürünün Teknik Bilgiler

Ürünün Teknik Bilgileri İndirmek İçin Tıklayınız

Avantajları

Düşük gözeneklilik, Mükemmel geçirimsizlik, Düşük su absorpsiyonu, Yüksek yoğunluk, Yüksek beton dayanımı sınıfı (İstenildiğinde 100 Mpa a kadar), Yüksek yük taşıma kapasitesi, Yapısal beton ile aynı malzeme özellikleri, Yapısal beton ile mükemmel bağdaşma ve çatlaksız birleşerek tam bütünlük, TSE 13652 ve BSI 7973-1:2001 Standartları Uygunluğu, Yüksek ısı ve yangın dayanımı, Düşük su absorpsiyonu